Sprzedaż opon

Potrzebujesz nowe opony do swojego auta na nadchodzący sezon?

Możesz zamówić je u Nas i wymienić je mobilnie.
Jeśli potrzebujesz samych opon chętnie pomożemy Ci w prawidłowym ich doborze a w razie potrzeby wyślemy kurierem pod wskazany adres.
Posiadamy opony wielu znanych i renomowanych producentów we wszystkich rozmiarach. Sprzedajemy tylko i wyłącznie opony nowe.

 Samochody do 3,5t Samochód ciężarowy ponad 3,5t

Dostępne marki

Samochód do 3,5t

Kup u nas opony i wymień je mobilnie

Potrzebujesz nowych opon do swojego samochodu? Zadzwoń a chętnie doradzimy Ci jakich opon potrzebujesz uwzględniając Twój styl jazdy, roczny przebieg oraz budżet. Współpracujemy z hurtowniami oraz producentami opon z całej Polski. Chcesz zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu? Kup u nas opony i wymień je mobilnie. Przyjedziemy do Ciebie z nowym kompletem gum do Twojego samochodu i wymienimy je tam gdzie chcesz zabierając zużyte opony ze sobą.

Możliwość wysyłki

Kup u nas opony bez wymiany i odbierz w Tarnowskich Górach. Na życzenie wyślemy je do Ciebie kurierem! Potrzebujesz samych opon bez wymiany? Zadzwoń do nas i powiedz nam jakich opon potrzebujesz ! Mamy dostęp do opon wielu znanych i renomowanych producentów we wszystkich rozmiarach. Istnieje możliwość wysyłki opon kurierem lub odbiór osobisty na terenie Tarnowskich Gór. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru i eksploatacji opon zapraszamy do naszego poradnika poświęconego branży oponiarskiej.

Samochód ciężarowy

Rodzaj trasy

Koncerny oponiarskie projektują opony ciężarowe do pracy w różnych warunkach.Producenci dokonują różnych kwalifikacji opon pod tym względem. Inne ogumienie należy kupić do przewozu dalekobieżnego, inny do regionalnego oraz off roadowego. Będą się one różniły wytrzymałością ściany bocznej, przyczepnością i oporami toczenia.

Dobór do odpowiedniej osi

Dobierając ogumienie do auta ciężarowego, pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego wzoru bieżnika dopasowanego do konkretnej osi. Opona może mieć zastosowanie na oś kierującą (sterującą) F lub S, napędową D, naczepę T lub wszystkie osie Z. Warto zakładać opon zgodnie z ich osią w celu zachowania bezpieczeństwa oraz optymalizacji kosztów związanych z oporami toczenia.

Rozmiar opony

Jednym z najpopularniejszych rozmiarów opon w samochodach ciężarowych jest : 385/65 R 22.5. 385 to szerokość opony podana w milimetrach. 65 to profil opony, czyli inaczej mówiąc wysokość ściany bocznej. To jest wartość podana w procentach, oznacza, że wysokość ściany bocznej opony wynosi 65 % z 385 mm, czyli ok. 25cm R oznacza, że jest to opona Radialna (chodzi tutaj o budowę opony) 22.5 to średnica wewnętrzna opony wyrażona w calach. Taką oponę można zamontować jedynie na feldze o średnicy zewn. 22.5 cala Czasem rozmiar opony może powiedzieć nam co nieco o sposobie eksploatacji pojazdu. Np. ciężarówki które na osi napędowej posiadają opony w rozmiarze 295/60 R 22.5 robią zwykle długie międzynarodowe trasy, gdzie bardzo istotnym aspektem jest efektywność paliwowa. Taka opona wyróżnia się tym, że jest dosyć sztywna.

Masz jakieś pytania?

Zadzwoń do nas, lub skorzystaj z formularza


Copyright © 2023 TG-WULKAN