Cennik

1 samochód


Poznaj cenę

2 samochody


Poznaj cenę

3 samochody i więcej


Poznaj cenę

Koszt wymiany opon w Tarnowskich Górach. Od czego zależy?


Cena wymiany opon może zależeć od kilku czynników. Są to:

Rozmiar koła.
W zdecydowanej większości warsztatów cennik wymiany opon będzie zależał od wielkości średnicy naszej felgi. Każdą oponę trzeba odkręcić, następnie zdemontować oponę, zamontować nową i wyważyć. Zatem cena jest z reguły wprost proporcjonalna do wielkości i ciężaru koła.

Felga stalowa czy aluminiowa?
Wyważanie kół stalowych a aluminiowych różni się i często przekłada się na różną cenę dla tego samego rozmiaru koła.Wyważanie kół stalowych wymaga znacznie mniej czasu, gdyż tzw.” Ciężarki” nabija się, podczas gdy ciężarki do kół aluminiowych częściej nakleja się na felgę.Oczywiście istnieją felgi, gdzie z jednej strony ciężarek nabija się a z drugiej nakleja. Nie zmienia to faktu, że wyważanie kół aluminiowych wymaga wyczyszczenia felgi w miejscu naklejenia ciężarka do tego stopnia, aby ten nie odkleił się podczas jazdy.Jest to podstawowe kryterium przy ustalaniu cen wymiany opon.

Cena może wzrosnąć w przypadku: Opon „nisko profilowych” Ogumienia typu run- flat. 
Występowania bezpośrednich czujników ciśnienia Jednak takich kryteriów jest więcej. Zanim przy sezonowej wymianie opon zasugerujemy się ceną i wybierzemy najtańszy warsztat, przeanalizujmy ile zyskamy a ile możemy stracić oszczędzając na wymianie opon. Powierzając warsztatowi swój samochód priorytetem powinno być nasze bezpieczeństwo. Dlatego doradzamy Ci na co zwrócić uwagę podczas wizyty u wulkanizatora.

Zanim wybierzesz najtańszy warsztat dowiedz się:

1. Czy Twój warsztat dokręca śruby kluczem dynamometrycznym?
Mimo iż dokręcenie śrub z odpowiednim momentem uznaje się od dawna za standard, nadal istnieje wiele warsztatów, które uznają procedurę dokręcania śrub kluczem dynamometrycznym za niepotrzebną. Tymczasem dokręcenie kół jedynie kluczem pneumatycznym może skutkować: a)zbyt mocnym ich dokręceniem- efektem jest duży problem z odkręceniem śrub. b)zbyt słabym dokręceniem- w skrajnych przypadkach zdarzało się, że koła odpadały.

2. Czy na tym warsztacie, wulkanizator czyści piastę przed założeniem koła?
Chociaż czyszczenie piasty jest często bagatelizowane przez warsztaty oponiarskie ze względu na brak czasu w trakcie sezonu powinno bezwzględnie stanowić standardową procedurę przy wymianie opon. Dlaczego? Jako mobilny serwis opon codziennie jesteśmy wzywani do awarii ogumienia na drodze. Bardzo często zdarza się sytuacja, gdzie kierowca samemu chciał wymienić zniszczone koło na zapasowe, odkręcił już nawet śruby ale okazało się, że jest ono tak zapieczone, że mimo wielu prób kopania, siłowania się, koła nie dało się zdemontować. Jest to wynikiem rdzy oraz sił działających na koło.

3. Czy Twój warsztat stosuje smar ceramiczny?
Czasem zdarza się, że mimo wyczyszczenia piasty, koło i tak się zapiecze. Użycie smaru ceramicznego + wyczyszczenie piasty koła to inwestycja w Twoje bezpieczeństwo i komfort, ponieważ siłowanie się z zapieczonym kołem na ruchliwej drodze nie jest ani bezpieczne, ani komfortowe. Robimy wszystko abyś w razie awarii opony miał jak najmniejszy problem z demontażem koła. Wymiana opon zdecydowanej większości kierowców nie kojarzy się z niczym przyjemnym, Dla większości to obowiązek który kojarzy się z czekaniem w kolejce, często w niekomfortowych warunkach.Wybierając warsztat , warto zadać sobie też pytanie, co on jest w stanie zrobić dla Twojej wygody? Wybierając Mobilny serwis opon TG Wulkan Oprócz solidnej, profesjonalnej i wygodnej usługi otrzymasz szereg dodatkowych wartości dodanych, które sprawią iż wymiana opon raz na zawsze przestanie być dla Ciebie problemem.

Podsumowując:

Koszt wymiany opon w TG Wulkan zawiera:

– dojazd do Ciebie
– wymianę opon z wyważeniem
– kontrolę szczelności wentyli i miejsca styku opony z felgą
– czyszczenie piasty
– zaimplementowanie smaru ceramicznego na piastę
– dokręcenie śrub kluczem dynamometrycznym
– worki na opony o grubości 50 mikronów (bardzo mocne worki)
– płatność kartą lub gotówką bezprzewodowym terminalem
– możliwość wystawienia faktury w formie pliku pdf i wysłanie go na Twój e-mail – bardzo wygodną formę zamawiania opon

Copyright © 2022 TG-WULKAN